Strona główna O spółdzielni Akty prawne Organy Aktualności Informacje Telefony Przetargi Inwestycje Lokale użytkowe Kultura Telewizja Górczewska Mapka

        Spółdzielnia Mieszkaniowa "Górczewska" powstała w roku 1983 w wyniku odłączenia się od S.M. "Wola", w której była jednym z osiedli.         Spółdzielnia położona jest w kwartale ulic: Górczewska (od której osiedle a potem Spółdzielnia wzięła nazwę), Lazurowa, Powstańców Śląskich i Człuchowska, zajmując teren o powierzchni 77 ha. W okresie swojej działalności Spółdzielnia zrealizowała program inwestycyjny obejmujący 127 budynków mieszkalnych z 7678 lokalami o statusie własnościowym i lokatorskim o łącznej powierzchni 417427 m2. W ramach inwestycji wybudowała także 7 pawilonów handlowych i innych lokali użytkowych o powierzchni 13 016 m2. Na terenie Spółdzielni znajdują się parkingi o powierzchni 53 950 m2 zabezpieczające miejsca do parkowania dla 2 700 samochodów. Wolne tereny przy budynkach udostępniono na ogródki przydomowe które zajmują powierzchnie 7 140 m2. Spółdzielnia liczy 8 238 członków a zamieszkuje w niej prawie 20 tysięcy mieszkańców.
        Spółdzielnia sama zarządza swymi zasobami poprzez trzy administracje (Zespoły Mieszkaniowe). Spółdzielnia prowadzi działalność kulturalno-oświatową dla seniorów w Klubie Seniora oraz pozostałych mieszkańców w klubie "Nowy" i w Klubie Mieszkańca organizując obok stałych zajęć imprezy kulturalne dla dzieci i dorosłych. Spółdzielnia Mieszkaniowa "Górczewska" posiada własną telewizję kablową która retransmituje programy satelitarne zgodnie z posiadanymi umowami oraz nadaje własny program lokalny.
        W granicach lokalizacji znajdują się wolne tereny pod budownictwo mieszkaniowe oraz długoterminową dzierżawę pod działalność gospodarczą. W tym zakresie Spółdzielnia oczekuje propozycji współpracy.
        Zaletą Spółdzielni jest jej położenie, oddalone od centrum jednakże połączone z nim licznymi środkami komunikacji miejskiej. Na obrzeżu Spółdzielni zlokalizowane będą dwie stacje metra. Rozmieszczenie budynków pośród zieleni podnosi komfort zamieszkiwania. Dodatkową zaletą dla zamieszkujących osób jest położony centralnie Park "Górczewska" o pow. 21 ha. W najbliższej przyszłości planowane jest realizacja na tym terenie infrastruktury sportowo-rekreacyjnej.

SM Górczewska


SM Górczewska


SM Górczewska


SM Górczewska


SM Górczewska

Spółdzielnia Mieszkaniowa "Górczewska"

01-318 Warszawa, ul. Doroszewskiego 4, tel. 022 664 69 72, fax. 022 665 20 14

e-mail: smg@sm-gorczewska.com.pl